Ministerstwo 
Zdrowia


Minister zdrowia przyznał 500 rezydentur w wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym


MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 7 lutego 2014 r.W postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne, przeprowadzanym w okresie od 1 do 31 marca 2014 r., minister zdrowia przyznał 500 miejsc rezydenckich.

We wszystkich województwach najwięcej rezydentur przyznano w priorytetowych specjalizacjach dziecięcych: pediatrii, stomatologii dziecięcej, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz neonatologii. W każdej z tych dziedzin, jeśli wojewoda zgłosił takie zapotrzebowanie, przyznane zostały 2 rezydentury na województwo (w przypadku zgłoszenia mniejszego zapotrzebowania, liczba rezydentur została przyznana zgodnie z wnioskiem). Łącznie we wszystkich priorytetowych specjalizacjach dziecięcych minister przyznał 73 miejsca rezydenckie (a we wszystkich priorytetowych, łącznie z dziecięcymi – 160).

Łącznie na wszystkie województwa przyznano 500 miejsc rezydenckich.

Ponieważ co roku największa grupa lekarzy ubiega się o rozpoczęcie specjalizacji po zakończeniu stażu podyplomowego (czyli w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym), na marcowe postępowanie kwalifikacyjne przeznacza się mniejszą liczbę miejsc rezydenckich.

Szczegółowe informacje na temat liczby miejsc szkoleniowych w poszczególnych dziedzinach medycyny (w podziale na województwa) są opublikowane w serwisie internetowym ministerstwa, w dziale Nauka.


/-/Krzysztof Bąk
rzecznik prasowy
Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 10936

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions