Ministerstwo 
Zdrowia


INFORMACJA PRASOWA w związku ze zmianami w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2013 r.


INFORMACJA PRASOWA
w związku ze zmianami w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2013 r.


W wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, których prowadzenie zasygnalizowane zostało w komunikacie z dnia 19 czerwca 2013 r. informuję, że w porównaniu do projektu z dnia 19 czerwca 2013 r, w opublikowanym Obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 czerwca 2013 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2013 r. zaszły następujące zmiany:

W ZAKRESIE LISTY APTECZNEJ:
- Dla 1 produktu zawierającego gentamycynę nastąpił wzrost wysokości urzędowej ceny zbytu o 1,45 zł (wzrost zapłaty pacjenta o 1,07 zł);
- Umieszczony został 1 produkt zawierający substancję czynną formoterol.

Zaktualizowany wykazy wszystkich zmian w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2013 r. w porównaniu do poprzedniego wykazu, dostępny jest w załączniku.
Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 8385

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions