Ministerstwo 
Zdrowia
0


INFORMACJA PRASOWA w związku ze zmianami w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2013 r.


INFORMACJA PRASOWA
w związku ze zmianami w wykazie refundowanych leków,
środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego
oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2013 r.


W wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, których prowadzenie zasygnalizowane zostało w komunikacie z dnia 21 października 2013 r. informuję, że w porównaniu do projektu z dnia 19 sierpnia 2013 r, w opublikowanym Obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 25 października 2013 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2013 r. zaszły następujące zmiany:

W ZAKRESIE LISTY APTECZNEJ:
 Dla 1 produktu zawierającego kwetiapinę nastąpił wzrost ceny detalicznej o 11,71 zł oraz spadek dopłaty pacjenta o 136,00 zł.


Jednocześnie przypominamy, że każdy pacjent powinien być poinformowany przez aptekarza o możliwości nabycia tańszego zamiennika leku, przepisanego przez lekarza. Większość leków posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują żadnej różnicy terapeutycznej. Warto skorzystać z prawa do informacji o tańszym leku.


Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 5911

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions