Ministerstwo 
Zdrowia
0


„Program kompleksowej diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej w profilaktyce następstw i powikłań wad rozwojowych i chorób płodu - jako element poprawy stanu zdrowia płodów i noworodków na lata 2009-2013”


Nazwa programu zdrowotnego

„Program kompleksowej diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej w profilaktyce następstw i powikłań wad rozwojowych i chorób płodu - jako element poprawy stanu zdrowia płodów i noworodków na lata 2009-2013”.

Skrótowy opis działań realizowanych w ramach programuProgram umożliwia wykorzystanie wewnątrzmacicznej terapii płodu w wybranych patologiach ciąży, a tym samym pozwala ograniczyć liczbę powikłań i następstw wad rozwojowych i chorób płodu.

Możliwość korekcji wewnątrzmacicznej i zmniejszenie destrukcyjnych następstw danej wady i choroby płodu pozwala na poprawę wewnątrzmacicznego stanu płodu, wydłużenie czasu trwania ciąży oraz rodzenie się noworodków w lepszym stanie ogólnym.
Realizatorem wyłonionym na całą edycję programu tj. na lata 2009-2013 jest Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 2477

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions