Ministerstwo 
Zdrowia


INFORMACJA PRASOWA w związku ze zmianami w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2014 r.


W wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, których prowadzenie zasygnalizowane zostało w komunikacie z dnia 19 lutego 2014 r. informuję, że w porównaniu do projektu z dnia 19 lutego 2014 r., w opublikowanym Obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2014 r. zaszły następujące zmiany:

W ZAKRESIE LISTY APTECZNEJ:
- dla 1 produktu zawierającego lewetiracetam w postaci roztworu doustnego nastąpił spadek urzędowej ceny zbytu o 8,72 zł;
- dla 4 produktów nastąpiły zmiany cen detalicznych, w tym dla 3 leków zawierających wigabatrynę nastąpił wzrost ceny detalicznej o 1,76 zł, natomiast dla 1 leku zawierającego lewetiracetam nastąpił spadek ceny detalicznej o 9,15 zł;
- dla 3 produktów (2 zawierających wigabatrynę oraz 1 zawierającego lewetiracetam) nastąpiły spadki dopłat pacjentów od 9,15 zł do 70,31 zł.

Jednocześnie przypominamy, że każdy pacjent powinien być poinformowany przez aptekarza o możliwości nabycia tańszego zamiennika leku, przepisanego przez lekarza. Większość leków posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują żadnej różnicy terapeutycznej. Warto skorzystać z prawa do informacji o tańszym leku.


Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 7420

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions