Ministerstwo 
Zdrowia


Komunikat po posiedzeniu Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia


Komunikat po posiedzeniu Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia


24 września 2013 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się drugie posiedzenie Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia. Na zaproszenie przewodniczącego Komisji w obradach wzięli udział przedstawiciele samorządów zawodowych lekarzy, pielęgniarek i położnych, farmaceutów oraz diagnostów laboratoryjnych.

Zgodnie z przyjętym na posiedzeniu 4 lipca br. harmonogramem prac nad poszczególnymi dokumentami Komisja rozpoczęła dyskusję w obszarze problemowym dotyczącym konfliktu interesów w ochronie zdrowia.

Członkowie Komisji i zaproszeni goście zgodzili się, że przygotowywane opracowanie na temat konfliktu interesów powinno być adresowane do wszystkich zawodów medycznych. Opracowanie Komisji ma między innymi ułatwić osobom wykonującym zawody medyczne rozpoznanie sytuacji prowadzących do konfliktu interesu oraz rekomendować sposoby zwalczania lub łagodzenia negatywnych skutków zachowań zdefiniowanych jako naganne.
Przedstawiciele samorządów obecni na spotkaniu zadeklarowali chęć dalszej współpracy z Komisją, w tym w zakresie identyfikacji przypadków praktyk nagannych w aktywności zawodowej poszczególnych profesji medycznych.

Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 4561

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions