Ministerstwo 
Zdrowia


Komunikat w sprawie sposobu kwalifikacji uczestników do udziału w programie zdrowotnym pn. „Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016”


MINISTERSTWO ZDROWIA
Podsekretarz Stanu
Igor Radziewicz–Winnicki

Warszawa, 13 maja 2013 r.
Komunikat w sprawie sposobu kwalifikacji uczestników do udziału w programie zdrowotnym pn. „Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016”


Zgodnie z treścią programu zdrowotnego pn. „Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016” kwalifikacja uczestników do udziału w procedurach związanych z leczeniem niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego powinna odbywać się wyłącznie w podmiotach, które zostaną wyłonione w wyniku postępowania konkursowego jako realizatorzy powyższego programu zdrowotnego. Obecnie postępowanie konkursowe nie zostało jeszcze zakończone i realizatorzy nie zostali wyłonieni. Ponadto jedynymi kryteriami kwalifikacji par do uczestnictwa w procedurach leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach programu zdrowotnego pn. „Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016” będzie spełnienie wymagań określonych w treści programu zdrowotnego.
Informowanie przez podmioty realizujące świadczenia z zakresu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, które – w związku z niezakończoną procedurą konkursową - nie zostały wyłonione jako realizatorzy programu zdrowotnego pn. „Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 - 2016”, iż wykonanie u nich odpłatnych badań związanych z procedurą leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, bądź innych świadczeń jest niezbędne lub wiąże się z ułatwieniem dostępności do udziału w programie zdrowotnym lub tworzenie kolejki osób zakwalifikowanych do programu jest działaniem wprowadzającym w błąd i niedopuszczalnym.


/-/ Igor Radziewicz–Winnicki
Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 8095

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions