Ministerstwo 
Zdrowia


Apel Ministra Zdrowia w sprawie wprowadzenia systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ), od 1 stycznia 2013 roku

Warszawa, 28 grudnia 2012 r.


Szanowni Państwo! Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

Zwracam się do Was w związku z ważnymi zmianami, w których centrum są nasi pacjenci. Od 1 stycznia 2013 r. rozpoczyna działanie Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców – system przygotowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Nowe rozwiązanie ma ułatwić i przyśpieszyć potwierdzanie uprawnień do świadczeń zdrowotnych.

Choć zmianie ulega system analogowy na cyfrowy, to w rzeczywistości zmieniamy coś znacznie ważniejszego. Wymagania formalne i biurokratyczne przekształcamy w większe zaufanie do pacjentów. Od 1 stycznia 2013 r. zamiast biurokratycznych formalności wystarczy numer PESEL, a w wyjątkowych sytuacjach oświadczenie pacjenta. Po raz pierwszy, dzięki technice informatycznej, możemy tak wyraźnie pokazać, że liczy się przede wszystkim pacjent, a dopiero później dokument.

Nowy, elektroniczny sposób weryfikacji uprawnień ma być wygodniejszy dla pacjenta i bardziej dla niego przyjazny. Jak każda nowość, wymaga jednak dokładnego poznania. To dzięki Państwa zaangażowaniu nowy system może szybko stać się zrozumiały i łatwy do zaakceptowania przez wszystkich.

Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Państwu swobodnie posługiwać się systemem eWUŚ. Jednocześnie proszę Was o to, abyście pomogli swoim pacjentom odnaleźć się w nowym systemie i zrozumieć, jak on działa. Zachęcam do korzystania z dostępnych źródeł informacji – infolinii i stron internetowych. Zadawajcie nam pytania i poinformujcie, proszę, o tej możliwości swoich pacjentów.

Zatem zwracam się do Was, Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, z gorącą prośbą. Pomóżmy pacjentom poznać działanie i zalety nowego systemu. Otoczmy ich troską, by mogli przystosować się do zmiany.
Link do portalu informacyjnego w sprawie eWUŚ


Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 6433

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions