Ministerstwo 
Zdrowia


Serwis RSS


Czym jest RSS?
RSS (Really Simple Syndication) jest opartym na języku XML formatem pozwalającym na dystrybucje i rozpowszechnianie nagłówków wiadomości lub artykułów zawartych na stronach WWW. Takie informacje dostępne są natychmiast po opublikowaniu. W wiadomościach zawarty jest najczęściej tytuł, abstrakt oraz link do pełnego tekstu na stronie WWW.

Jak korzystać z usługi RSS?
Aby móc korzystać z usługi RSS należy użyć specjalnego programu (tzw. czytnika RSS), który dba o prezentację treści oraz ich aktualność. Większość tego typu programów jest darmowa i ogólnie dostępna w sieci. Polski tego typu program Cafe News można pobrać ze strony www.cafenews.pl (zakładka pobierz).
Z usługi RSS można również korzystać używając nowoczesnych przeglądarek internetowych takich jak Firefox czy Internet Explorer od wersji 7. Te przeglądarki mają wbudowaną obsługę kanałów RSS dzięki czemu można jednocześnie przeglądać zasoby internetu oraz na bieżąco śledzić interesujące nas tematy.

Podłączanie kanałów RSS do czytnika
Jeżeli używamy nowoczesnej przeglądarki internetowej, która ma wbudowaną obsługę RSS, wówczas podłączenie kanału ogranicza się jedynie do kliknięcia w nazwę tematu lub ikony znajdującej się obok tej nazwy Kanał RSS. Wówczas wybrany temat automatycznie doda się do listy subskrybowanych kanałów RSS.
Natomiast jeśli korzystamy ze specjalnego programu to należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę kanału i z rozwijanej listy wybrać opcje "kopiuj skrót" (dla Internet Explorer) lub "kopiuj adres odnośnika" (dla Firefox). Następnie zgodnie z instrukcjami naszego czytnika RSS należy wkleić lokalizację kanału RSS w odpowiednie miejsce programu.


Kanały RSS
Kanał RSS
Wersja do drukuPowrót


Artykuł przeczytało osób: 27117

Patronaty
E-zdrowie
Inspektorat Sanitarny
Rada
BIP
© 2011 Ministerstwo Zdrowia
© 2002-2011 Platforma Activeweb Medical Solutions